O rasie...

Kot Abisyński – niektórzy mówią, że to mała puma bądź towarzysz egipskich faraonów…

 

Pomimo, że jest to jedna z najstarszych ras kotów to w Polsce jest wciąż mało znana. Ich zdjęcia zdobią niejedną markę kocich produktów a jednak żadne z tych zdjęć nie oddaje ich gracji, elegancji i głębokości kolorów.

Pokrótce o rasie:

Podstawowym ubarwieniem jest typ dziki ale występują też w kolorystyce sorrel (rudy), płowy i niebieski. Futro nie jest oznaczone żadnym wzorem ale zawsze wzdłuż grzbietu występuje ciemna pręga aż do końca ogona. Włos krótki, sprężysty, przylegający do ciała z charakterystycznym tickingiem (gen agouti). Nie wymaga szczególnej pielęgnacji.

Abisyńczyki są posiadaczami pięknych, dużych, wyrazistych, bursztynowych oczu o kształcie migdałów oraz dużych kształtnych uszu.

Nie należą do dużych kotów ich waga to od 2,5 – 3,0kg kotki i 3 – 4kg kocury.

Sylwetka smukła, szczupła, dobrze umięśniona co sprawia, że kot jest gibki, zwinny i mega elegancki. Zdecydowanie wyróżnia się wśród innych ras kotów.

 

Wspaniały charakter – jeśli ktoś kiedykolwiek zetknął się bądź był szczęśliwym posiadaczem kota abisyńskiego zazwyczaj pozostaje wierny taj rasie na zawsze. Bardzo ruchliwe skoczne, zawsze skore do zabawy, chętnie uczą się nowych sztuczek. Doskonali łowcy. Aktywnie uczestniczą w życiu rodziny. Są bardzo inteligentne i ciekawskie. Pomimo swej aktywności są towarzyskie i łagodne wobec ludzi. Nie bywają złośliwe. Bardzo przywiązują się do właściciela i okazują mu uczucie, często same domagają się pieszczot.

Kotki abisyńskie są wspaniałymi matkami, kocięta długo pozostają pod ich opieką dzięki temu są zdrowe, odpowiednio karmione i nauczone kocich zachowań.

Stronę wykonał: SoApp